Szólalj meg és kinyitjuk azt az ördöglakatot!

Nyelvben az igazság…

 

Nyári szünet van, ez nagyban megmutatkozik az olvasottsági lendületen is. Tavaly, még amikor kezdtem a rendszeres blogírást, izgatottan tapasztaltam, hogy június-júliusra mintegy 10-szeresére ugrott a látogatottságom. Rögvest utána néztem a témának, mi érdekli olyannyira az olvasóimat.

A belső kontroll megszerzése, a töltekező, energizáló jövő megalapozása, a tárfsfüggőség. Ezek ről írtam. Aztán gyanús lett a dolog és rájöttem, leginkább uborkaszezon van. A munkahelyeken is. Ami engem végtelen megnyugvással tölt el. Mert ebből tudom, hogy sokan, ha tehetik, szánnak időt a kikapcsolódásra, önmagukra. Mert mi lenne más egy NLCafé oldalak böngészése!

Ez engem még fokozottabb odafigyelésre ösztökél. Mert tudom, hogy június-július tájékán több szemhez, fülhöz, gondolkodáshoz juthatok el.

És még egy dologban biztos vagyok! A nyári pihenések közepette sokan nem csak elolvassák a kikészített és az esti fáradtsággal telt ájulás miatt csak sóvárgással csak nézett könyveket. Írásra is adják magukat. Blogolásba, naplózásba vagy a ma oly sikkes kézzel, bélyeggel levélírásba csapnak. Szép papíron a hajnali madárcsicsergésben vagy az esti tücsökciripelésben. Mert a gyerekek a nagymamánál élik világukat.

Nos, ha már az írásnál tartunk, belecsapok mondandómba.

Kvalitatív elemzéssel Juhász Valival azon dolgozunk, hogy egy irányított önéletrajzírás alapján készítünk egy pillanatfelvételt arról, az illető hol tart éppen. Az elemzés górcső alá veszi a használt kifejezéseit és statisztikus elemzéssel megmutatja, melyek a leggyakrabban előfordulók. Mert, hogy ezek nem véletlenek. (Ezen kívül még rengeteg dologra ránézünk, pl., hogy milyen összefüggésekben használ jelzőket és az életében mely személyhez köthetők ezek, stb.).

Az oldalam linkjébe tudtam beilleszteni az egyik elemzés szófelhőjének HTML-kódját:

http://otthonteremtes.eu/?page_id=310

Itt nagyon szépen látszik az erős tagadás, hárítás. További magyarázatra nem szorul a kép. Innen tudjuk, hogy milyen irányba mozdulhatunk. Egy egyszerű és rövid technika pl. az, hogy a mondatainkat átfogalmazzuk úgy, hogy szemanatikailag (jelentésbeli minőségében) ne változzék, csak a negálást (a negatív irányvonalat) állításba gyúrjuk: pl. nem szeretenék úgy járni, mint a barátnőm. Egész nap a gyerekeivel volt elfoglalva és közben nem volt ideje magára, a barátaira, az életére.

Ha ezt megpróbálják átültetni egy vágyba, egy kijelentésbe és azt ki is mondják, netán le is írják, nyerőbe kezd fordnulni az életük! Az érzéseik és a céljaik mindenképpen!

Szeretettel várom az átírt bekezdéseiket vagy a jelentkezésüket egy Pozitív identitás tesztre!

Szép nyári napokat kívánok: Bagi Éva

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció